Fitness centrum? Na co, když máte zahradu?

Dnešní doba velí jasně. Zdravě jíst a pravidelně cvičit. Zní to nepochybně jednoduše, má to však jeden háček. Nebo možná dva. Do cvičení se téměř nikomu nechce, i přesto, že velmi dobře víme, jak příznivý vliv má cvičení na naše tělo. Co s tím? Vlastníte zahradu? Výborně, máte možnost nad cvičením vyzrát. Navíc zabijete několik much jednou ranou a to dokonce možná i doslova. Práce na zahradě je prospěšná pro vaše tělo, nenahraditelný je také pocit správně odvedené práce, pobyt na čerstvém vzduchu a případná „propustka“ od domácích prací.

Cvičení, cvičení, na zahradě nikdo nelení

Trhání plevele, okopávání zahrady i práce na skalce, činnosti, díky kterým zapojíte do akce všechny svaly, přirozeným způsobem je posílíte a udržíte se kondici. Při zahradnických činnostech, které zahrnují pletí, hrabání a sázení rostlin, v průměru za hodinu spálíte 1078 KJ (258 Kcal). Že je vám to málo? Zkuste sekat trávu, nebo rýt, kalorie půjdou strmě nahoru.

Bez pravidel se neobejdeme

K tomu, abyste získali svou vysněnou postavu a vyhnuli se běhání a posilovně obloukem, musíte dodržovat několik pravidel. Co si budeme nalhávat, představa, že po jednom dni na zahradě se z žen stanou modelky a z mužů Pepek námořník, je bohužel stále v nedohlednu. Jak se říká, pravidelnost dělá mistry.

Pozor, pozor…Na co?

K vytoužené postavě dojdete pouze opakováním, je vhodné zahradu potěšit svou přítomností třikrát týdně alespoň na půl hodiny. Před cvičením je dobré zahřát svaly a stejně je tomu i při práci na zahradě. Na co si ve fitness centru dávat pozor nemusíte, je slunce, na zahradě jeho pozornosti a často nežádoucím paprskům neujdete, takže se před ním nezapomeňte chránit. Stejně důležitý je také pitný režim. Tak schválně, kolik jste dnes vypili vody? V neposlední řadě zbytečně nezatěžujte záda, při zvedání těžších předmětů pokrčte kolena a záda nechte narovnaná.

Cvičení zdar!